Wzmocnienie chrząstki stawowej jest możliwe dzięki skorzystaniu z różnego rodzaju metod. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim odpowiednią dietę, która umożliwi cieszenie się z dobrej kondycji stawów.

Sposób odżywiania

Odpowiedni sposób odżywiania posiada bardzo korzystny wpływ na stawy oraz element taki jak chrząstka stawowa. Dieta, która wzmacnia stawy powinna zawierać pewne produkty żywnościowe. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić produkty wytworzone z pełnych ziaren zbóż, a także rośliny strączkowe. Posiadają one niezbędny błonnik, a także szereg witamin z grupy B. Oprócz tego w diecie powinny znaleźć się bogate źródła kwasów omega 3. Wśród nich można przede wszystkim wymienić tłuste ryby morskie, takie jak łosoś. Dzięki nim złagodzony zostaje proces zapalny, który toczy się w stawach. Ulega także poprawie ich ruchomość. Dobrze jest włączyć do diety także inne produkty o działaniu przeciwzapalnym, takie jak orzechy czy nasiona.

Suplementy diety

Oprócz odpowiedniego sposobu odżywiania warto także stosować różnego rodzaju suplementy diety oraz witaminy, które w pozytywny sposób wpływają na regenerację mazi stawowej. Warto stosować produkty, które posiadają przede wszystkim właściwości przeciwzapalne. Zmniejszają one stan zapalny, który znajduje się w chrząstce stawowej. Istnieje wiele składników suplementów, które mogą wspomóc regenerację stawów. Wśród nich można wymienić następujące składniki:
– kolagen,
– chondroityna,
– kwas hialuronowy,
– witamina C.