Nowoczesne osuszacze pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie nadmiaru wilgoci z budynków. Aby zaoszczędzić, można zdecydować się na ich wynajęcie zamiast zlecenia prac firmie osuszającej. Na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę?

1. Osuszacze kondensacyjne

Obecnie osuszanie budynków bardzo często prowadzone jest z wykorzystaniem metody kondensacyjnej. Wykazuje ona wysoką efektywność przez cały rok – nie wymaga bowiem wentylowania budynków.

Osuszacze kondensacyjne działają na zasadzie skraplania się pary wodnej wewnątrz urządzenia. Powietrze wprawiane jest w ruch przez wentylator i przechodzi przez parownik, co powoduje skroplenie się wilgoci. Dla uzyskania lepszych efektów dodatkowo można wykorzystać nagrzewnice.

2. Osuszacze absorpcyjne

Na podobnej zasadzie działają osuszacze absorpcyjne, tylko w ich przypadku dochodzi do zatrzymywania wilgoci w absorbencie, na przykład w chlorku litu, żelu silikonowym albo krzemionkowym.

3. Osuszacze mikrofalowe

Aby uzyskać bardzo dobry efekt, warto także zdecydować się na wynajem osuszaczy mikrofalowych. Tego typu urządzenia wykorzystują efekt mikrofali, które podgrzewają powietrze i likwidują wilgoć.

Podczas stosowania osuszaczy mikrofalowych należy pamiętać o tym, że w pomieszczeniu nie mogą znajdować się żadne osoby i zwierzęta. Trzeba zatem postępować dokładnie według zasad BHP.

Z ofertami firm prowadzących wynajem osuszaczy można zapoznać się obecnie w internecie. Ceny wypożyczenia sprzętu rozpoczynają się już od około 40 złotych na dobę w zależności od wybranego modelu.

Zerknij również na: Wynajem osuszaczy w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *