Uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie

Krakowskie uczelnie publiczne są rozpoznawalne w całym kraju, a oferowane przez nich kierunki cieszą się dużą popularnością i zapewniają prestiżowe wykształcenie, pożądane przez pracodawców.

Myśląc o szkołach wyższych w Krakowie, wszystkim od razu nasuwa się nazwa Uniwersytet Jagielloński. To najpopularniejsza uczelnia w Małopolsce, oraz obok Warszawskiego, także najpopularniejsza w kraju. Uczelnia dysponuje 16 wydziałami w różnych dziedzinach nauk: medyczne, społeczne, ścisłe, historyczne, humanistyczne, ekonomiczne, biologiczno-chemiczne, geograficzne, filozoficzne, filologiczne, itd. Najczęsciej wybieranymi kierunkami przez rekrutujących na studia są: kierunek lekarski, stomatologiczny, bezpieczeństwo wewnętrzne, weterynaria oraz dietetyka.

Po Ujocie warto wspomnieć o najlepszej uczelni nauk ekonomicznych w Krakowie – Uniwersytecie Ekonomicznym. Ta szkoła wyższa kształci studentów na 5 różnych wydziałach: Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, Gospodarki i Administracji Publicznej, Finansów i Prawa, Zarządzania, Towaroznastwa i Zarządzania Produktem. Najchętniej wybieranymi kierunkami uczelni są: ekonomia, europeistyka, analityka, zarządzanie oraz marketing – unikatowy kurs, który na innych uczelniach występuje tylko jako specjalizacja, a nie samodzielny kierunek.

Jeśli interesują Cię bardziej techniczne kierunki, Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) w Krakowie będzie strzałem w dziesiątkę. To uczelnia z dużym rozmachem: 16 wydziałów, 62 kierunki, ponad 200 różnych specjalizacji. Wśród kierunków można znaleźć wiele ciekawych i bardzo specjalistycznych dziedzin nauk, np. automatyka i robotyka, górnictwo i geologia, inżynieria materiałowa, inżynieria akustyczna, metalurgia, rewitalizacja terenów zdegradowanych i wiele innych. Atutem uczelni jest powszechnie krążąca opinia, mówiąca o tym, że absolwenci AGH są rozwchytywani przez pracodawców.

Uczelnie niepubliczne (prywatne) w Krakowie

Kraków jako jedno z największych studenckich miast posiada również bogatą ofertę wśród uczelni niepublicznych, których całą listę znajdziesz na http://www.uczelnie.pl/miasto/krakow/.

Wyższa Szkoła Biznesu (WSB) w Krakowie oferuje kierunki w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym. Jako że jest to szkoła prywatna, należy opłacać czesne, jednak opłaty te nie są wysokie. Wiele kierunków związanych jest z zagadnieniami bezpieczeństwa wewnętrznego oraz ekonomii, np. bezpieczeństwo antyterrorystyczne, inżynier jakości, kryminalistyka i techniki śledcze, Wojsko i siły specjalne w bezpieczeństwie państwa, zarządzanie kryzysowe i wiele innych ciekawych i oryginalnych kursów, których być może nie ma nigdzie indziej w Polsce.

Bogatą ofertę edukacyjną możesz znaleźć na Krakowskiej Akademii. Uczelnia oferuje studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie i jest największą prywatną uczelnią w Krakowie i Małopolsce. Uczelnia jest jednocześnie jedną z najlepiej ocenianych uczelni w południowej Polsce (zajęła 7 miejsce jako jedna z najepszych w kraju). Do wyboru kandydatów są następujące kierunki studiów: fizjoterapia, psychologia, kierunek lekarski, prawo, architektura, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kosmetologia, pięlęgniarstwo, zarządzanie, ratownictwo medyczne i inne.

Studia I i II stopnia oraz podyplomowe oferuje Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie. Uczelnię wyróżnia wielokulturowość oraz intensywna nauka języków obcych (nietypowe: chiński i norweski). Szkoła kształci studentów w zakresie kierunków, takich jak: skandynawistyka (filologiczno-biznesowe, specjalność szwedzka lub norweska), psychologia (3 specjalizacje: psychologia menedżerska, rozwoju i coachingu oraz user experience), lingwistyka dla biznesu ( w języku polskim lub angielskim), grafika reklamowa i multimedia z 4 specjalizacjami, m.in. digital art.

Jeśli interesują Cię uczelnie również w innych miastach akademickich możesz je znaleźć tu: http://www.uczelnie.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *