Nie musisz osobiście spotykać się ze specjalistą, by skorzystać z jego porad. Teraz fachową pomoc można otrzymać także przez telefon. Jakie teleporady są dzisiaj najpopularniejsze? Jak z nich skorzystać?

Teleporady medyczne

Pandemia, jaką wywołał korona wirus SARS-CoV-2, spowodowała zmianę dotychczasowego funkcjonowania placówek opieki zdrowotnej. Ze względu na konieczność ograniczenia kontaktów międzyludzkich w wielu z nich wprowadzono porady telefoniczne.

Obecnie medyczne teleporady są dostępne zarówno w placówkach finansowanych przez NFZ, jak i w tych działających prywatnie. Wiele prywatnych gabinetów i klinik wprowadziło również możliwość korzystania z konsultacji medycznych przez internet.

Poradnictwo prawne przez telefon

Potrzebujesz porady prawnej? Albo musisz pilnie skonsultować z prawnikiem wzór umowy? Możesz otrzymać ją teraz bez wychodzenia z domu. Dzisiaj coraz więcej kancelarii adwokackich i radcowskich oferuje poradnictwo prawne na odległość.

Aby zamówić porady prawne przez telefon, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z kancelarią, przesyłając swoje zapytanie. Prawnik następnie wycenia usługę. Po jej opłaceniu przez klienta przygotowuje odpowiedź.

Porady telefoniczne w urzędach

Porady udzielane są przez telefon również przez różne urzędy lokalne i ogólnopolskie.

Teleporady można otrzymać między innymi w Urzędach Gmin i Urzędach Miast. Udzielają ich też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, PIP – Państwowa Inspekcja Pracy, Urzędy Skarbowe, Krajowa Informacja Skarbowa, ZUS i inne instytucje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *