W trakcie gry w Scrabble często pojawiają się wątpliwości co do dopuszczalności użytych na planszy słów. Jak sprawdzić, czy są prawidłowe? Tutaj pomoże internetowy słownik Scrabble.

Jakie słowa zawiera słownik Scrabble?

Internetowe słowniki Scrabble to serwisy online, w których można znaleźć miliony słów dopuszczonych do użycia w grze w Scrabble oraz w jej odpowiednikach, na przykład w grze Literaki czy Scriba.

Używane są różne słowniki:
– słownik Scrabble, Literaki – zawiera słowa dopuszczone w grze Scrabble oraz w grze Literaki i podobnych podczas nieoficjalnych rozgrywek
– Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty – zawiera mniejszą liczbę słów, które dopuszczone są przez Polską Federację Scrabble, używany w oficjalnych rozgrywkach

Jak korzystać ze słownika Scrabble?

Słowniki Scrabble online dostępne są na różnych stronach – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, aby znaleźć serwis zawierający bazę słów. Warto też wskazać, że słownik Scrabble może być przeglądany również na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach, dlatego można mieć go pod ręką podczas gry.

W słowniku Scrabble można łatwo sprawdzić, czy wyrazy są dopuszczalne do użycia. Wystarczy wpisać wybrane słowo do wyszukiwarki, aby dowiedzieć się, czy jest ono prawidłowe. Słownik Scrabble można wykorzystać też na inny sposób, czyli sprawdzić, jakie słowa można ułożyć z dostępnych liter. Wystarczy wpisać je do okienka, aby słownik wyświetlił dostępne warianty wraz z punktacją.

Razem ze słownikiem Scrabble gra może być jeszcze lepsza – bez sporów dotyczących dopuszczalności ułożonych słów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *