Unikatowe rośliny ozdobne poddane dekoracyjnemu cięciu, czyli rośliny formowane wspaniale sprawdzają się również w donicach. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto wybrać rośliny formowane w donicach?

Rośliny w donicach to nie tylko kwiaty, ale także krzewy ozdobne Łask, które mogą świetnie sprawdzić się jako dekoracja. Obecnie bardzo popularne są rośliny formowane, które natychmiast przyciągają uwagę swoimi nietypowymi kształtami nadanymi przez specjalne cięcie.

Formowane rośliny ozdobne w donicach są efektowną dekoracją przestrzeni – nawet tej najmniejszej, na przykład balkonu w bloku. Dzięki nim można zatem bardzo łatwo stworzyć stylowe kompozycje w wielu miejscach.

Rośliny formowane w donicach – najlepsze gatunki

Do formowania nadaje się wiele gatunków roślin – liściastych i iglastych. Jakie z nich sprawdzą się do donicy?

Wśród najczęściej wybieranych roślin formowanych na balkony i tarasy znajdują się bukszpany, żywotniki, czyli tuje, cyprysiki. Można również zdecydować się na miniaturowe rośliny tworzące azjatyckie bonsai, na przykład świerki, sosny.

Jak wykorzystać rośliny formowane do aranżacji balkonu i tarasu?

Razem z roślinami formowanymi swój ogród marzeń, ale także balkon marzeń można stworzyć bardzo łatwo. Najczęściej są one umieszczane wzdłuż ścian, tworzą wielopoziomowe kompozycje, ale wyglądają efektownie także jako pojedyncze okazy – solitary.

Gotowe rośliny formowane są oferowane w różnych sklepach lub można przyciąć je samodzielnie.