Producenci osłon okiennych mogą zaoferować różne rodzaje moskitier. Na co warto się zdecydować? Przyglądamy się ich rodzajom i podpowiadamy, jakie są najlepsze.

1. Tekstylna moskitiera z magnesem albo rzepem

Najtańsza moskitiera dostępna na sprzedaż to ta wyposażona w magnes albo w rzep. Takie osłony produkowane są z siatkowej tkaniny, którą docina się samemu na wymiar. Następnie siatka montowana jest na ramie okna lub drzwi balkonowych albo tarasowych taśmą dwustronną.

Na obrzeżach okna siatka montowana jest najczęściej na rzepy. Z kolei wtedy, gdy roleta ma być zamontowana jako balkonowa albo tarasowa, stosuje się w niej magnetyczne zapięcie ułatwiające jej otwieranie i zamykanie.

2. Moskitiera ramkowa

Gdy szukasz trwalszej ochrony przeciwko owadom, wybierz moskitierę o konstrukcji ramkowej. Co to jest moskitiera ramkowa?

Tego typu moskitiery charakteryzują się sztywną konstrukcją. Ramka jest wykonana najczęściej z lekkiego aluminium, na którym naciągnięta jest siatka z włókna szklanego. Taka ramka montowana jest na ramie okiennej bezinwazyjnie.

Gdy nie wiesz, jaka moskitiera na drzwi balkonowe sprawdzi się najlepiej, możesz wybrać też model ramkowy. Ramka wyposażona jest wtedy w zawiasy lub w system przesuwny.

3. Moskitiera rolowana – roletowa

Trzeci typ to moskitiera rolowana, które określana jest też jako roletowa. Taka moskitiera jest nawijana na wałek i chowana w kasecie. Przypomina zatem standardową konstrukcję rolety okiennej.

Moskitiery roletowe mogą być używane jako okienne i drzwiowe. Warto też wskazać, że są one dostępne jako moskitiery zewnętrzne współpracujące z roletami i żaluzjami fasadowymi.

Okienna i drzwiowa moskitiera na wymiar jak mierzyć ją do wykonania na wymiar? Dokładną instrukcję można znaleźć na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *