Grenlandia wielu osobom kojarzy się z Eskimosami. Jest to wyspa niezwykle malownicza, która obfituje w malownicze krajobrazy. Niestety wiedza przeciętnego Europejczyka na jej temat wciąż znajduje się na bardzo niskim poziomie. Z tego względu niewiele osób decyduje się tutaj spędzić swój urlop. Odstraszać mogą również surowe warunku. Zdecydowana większość turystów preferuje wakacje w ciepłych krajach. Nie każdy ma ochotę na wypoczynek w towarzystwie mroźnego powietrza. Należy jednak mieć świadomość, że taka podróż będzie przygodą życia. Z pewnością będzie ona obfitować w przeżycia, których nie zaznamy w żadnej innej części świata. Pełne wrażeń wycieczki na Grenlandię tylko z Logostour.

Zróżnicowane tereny

Należy mieć świadomość, że w Grenlandii dominuje głównie lód. Jest on wszechobecny, gdyż wynika on z specyficznego klimatu. Warto jednak wspomnieć, że prezentuje się on fenomenalnie. Są to widoki zapierające dech w piersiach. Ciekawostką może być fakt, że tereny Grenlandii znacznie się od siebie różnią. Wszystko zależy od tego, jaki obszar wyspy zwiedzamy.
Najcieplejszą częścią wyspy jest południe. To tutaj zwykle można spotkać największą ilość turystów. Warunki są zdecydowanie łagodniejsze, niż na pozostałych obszarach. Najzimniej jest na północy Grenlandii. Należy również podkreślić, że obowiązują tutaj zwyczaje i obyczaje, które przypominają prehistoryczne czasy. Zachodnia część wyspy to przede wszystkim wielkie bryły lodu, które swobodnie płyną na tafli morza. Interesujące jest to, że właśnie tutaj można znaleźć jedną z największych osad łowieckich. Sytuacja na wschodzie jest podobna do ten na północy. Ludność utrzymuje się tutaj głównie z łowiectwa.

Zwiedzanie pobliskich osad

Grenlandia to propozycja dla osób zdeterminowanych. Z pewnością nie będzie to dobry wybór dla tych, którzy cały czas marudzą i nie wychodzą na zewnątrz, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Trzeba mieć świadomość, jaki klimat tam panuje. Oczywiście wycieczki zorganizowane odbywają się w wyjątkowo komfortowych warunkach. Rejs statkiem nie wymaga od nas praktycznie żadnej aktywności. Wszystkie piękne krajobrazy możemy oglądać z wież widokowych. Inaczej jest podczas eksplorowania terenu. Zwiedzanie grenlandzkich osad to gwarancja wspomnień, które pozostaną na całe życie. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się zaprzęgi psów. W mieście Ilulissat znajduje się hodowla psów zaprzęgowych. Jest ich niemal tak dużo, jak mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *