Medaliki srebrne, które nawiązują do religii, są mile widziane przede wszystkim przez osoby wierzące. Wybór jest spory, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto podarować też dewocjonalia, szczególnie z okazji jakiegoś sakramentu typu chrzest, komunia czy bierzmowanie. Wiele osób prezentuje dewocjonalia nowożeńcom. Jak najbardziej sprawdzą się one w roli prezentu ślubnego.

Dewocjonalia srebrne jako prezent z okazji sakramentu i nie tylko

Każdego roku jest wiele okazji do wręczenia jakiegoś upominku. Jedną z nich jest przejęcie sakramentu przez bliską nam osobę. Można wówczas podarować jej jakieś dewocjonalia srebrne. Tego typu okoliczności wymagają podarowania czegoś związanego z duchowością. Chodzi tutaj o dobranie upominku mającego związek z charakterem uroczystości. Srebrne medaliki można przykładowo podarować z okazji chrztu. Dewocjonalia będą wówczas miały charakter pamiątkowy. Taki upominek jest trwały i będzie towarzyszył obdarowanemu przez długie lata. No chyba, że zostanie zgubiony.

Prezent adekwatny do okazji

Przyjmowanie sakramentów to dobra okazja do wręczenia dewocjonaliów. Wybór jest spory. Można przebierać w medalikach, łańcuszkach, krzyżykach. Nie tylko biżuteria srebrna jest do wyboru, ale też inne przedmioty, łącznie z obrazami przedstawiającymi świętą rodzinę. Biżuteria o religijnym wydźwięku świetnie sprawdza się w roli uniwersalnego i skromnego, a jednocześnie pięknego prezentu. Komunia i bierzmowanie to również świetne okazje do podarowania dewocjonaliów. Idealnie nadają się na takie okoliczności. Nie tylko różańce, ale też bransoletki, łańcuszki, krzyżyki i wiele innych. Można nawet zdecydować się na upominek personalizowany z grawerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *