Aby terapia insulinowa przynosiła pozytywne rezultaty należy wybrać odpowiedni zestaw infuzyjny, który sprosta wymaganiom i potrzebom pacjenta. Takie zestawy powinny być wybierane z najwyższą starannością i uwagą, najlepiej w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.

Pompy insulinowe Medtronic i ich najważniejsze zalety

Insulina każdego dnia ratuje życie tysiącom osób, które cierpią na cukrzycę. każdy diabetyk doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż insulina jest niezbędna w jego codziennej egzystencji, jeśli ten chce normalnie funkcjonować każdego dnia. Zestawy infuzyjne Medtronic zostały wyprodukowane po to, aby wyniki terapii insulinowej dawały dobre rezultaty. Wkłucia od firmy Medtronic wykonane są jedynie z certyfikowanych materiałów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i komfortowe w użyciu. Warto też podkreślić, że firma wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom diabetyków stworzyła trzy różne zestawy insulinowe, które świetnie się sprawdzą w przypadku różnych grup pacjentów.

Rodzaje zestawów infuzyjnych Medtronic

Wkłucia Silhouette zostały przygotowane z myślą o szczupłych osobach, które mają niski poziom tkanki tłuszczowej. Ponadto polecane są również kobietom ciężarnym, niemowlętom czy osobom aktywnym. Zestaw Sure-T polecany jest alergikom z uwagi na użycie metalowej igły, ale również dzieciom dzięki użyciu dodatkowego plastra. Z kolei zestaw Quick-Set to dość uniwersalne urządzenie, które jest łatwe w obsłudze i zapewnia maksymalną wygodę użytkowania. Polecane wszystkim jako zestaw początkowy.