Gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie czy w aptece? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Poniżej przytoczony zostanie przykład, który pokaże, że pieluchy NFZ oraz inne akcesoria najlepiej kupować jest jednak przez internet.

Przykładowa sytuacja

Wyobraźmy sobie zatem, że kupujemy 100 sztuk pieluchomajtek miesięcznie dla osoby z otępieniem. W związku z tym refundowanych jest 90 sztuk, limit refundacji wynosi 90 zł, jednak procent refundacji to 70%, czyli mamy szansę otrzymać 63 zł z tych 90 zł.

sklep internetowy a stacjonarny

Kiedy pójdziemy do zwykłego sklepu usłyszymy cenę 100 złotych za 100 pieluchomajtek, czyli wychodzi 1 zł za jedną sztukę. I teraz tak – 90 z nich to pieluchomajtki refundowane, czyli za 10 płacimy z własnej kieszeni. Inaczej rzecz ujmując będzie to 10 zł. Dalej mamy 90 sztuk za łącznie 90 zł, z czego 63 jest refundowane. Wniosek – płacimy łącznie 10 zł plus 27 zł.

A teraz idziemy do sklepu internetowego. Tu już koszt takich pieluchomajtek to będzie 70 zł za 100 sztuk, czyli każda sztuka kosztuje 70 groszy. Pieluchomajtki refundacja jest ta sama, zatem tylko płacimy 7 zł za dodatkowe pieluchomajtki, zaś później nic już, ponieważ za 90 pieluchomajtek wychodzi nam równo 63 zł i tyle też pokrywa NFZ.

Dalsze zalety kupowania w internecie

Warto zatem zaznaczyć, że zdecydowanie opłaca się zainwestować w zakupy w internecie. Tym bardziej, że to tam zajdziemy oferty bezpłatnego dowozu do domu danych pieluchomajtek i innych akcesoriów chłonnych refundowanych przez NFZ.