W ostatnich latach dość popularne stały się pakiety opieki medycznej. Są to oferowane przez ośrodek zdrowia lub firmę ubezpieczeniową pakiety usług, obejmujące wizyty u specjalistów, profilaktykę czy też opiekę medyczną w razie wypadku czy nagłej choroby.

Pakiety opieki medycznej – dla kogo?

Opieka medyczna najczęściej kierowana jest do osób poniżej 60-70. roku życia. Wynika to z tego, że osoby starsze wymagają kompleksowej opieki medycznej, której pakiety nie są w stanie zapewnić. Na zakup pakietu medycznego lub ubezpieczeniowego często decydują się osoby chorujące na nowotwory czy inne ciężkie choroby. Jednorazowa opłata za badania i wizyty u specjalistów jest dla nich dużą oszczędnością i wygodą.

Zalety pakietów opieki medycznej

Każdy pakiet posiada swoje własne warunki, więc warto skonfrontować ze sobą kilka podobnych ofert. Jednym z częściej wybieranych pakietów jest przygotowany przez PZU „Plan na Zdrowie”. Oferuje on łatwy dostęp do lekarzy dla całej rodziny, a także gwarancję wizyty u specjalisty w ciągu 5 dni. Do pakietu dołączyć można również usługi powypadkowe lub pomagające w leczeniu nowotworów.

Pakiety opieki medycznej – czy warto?

Zdania na ten temat są podzielone. Z pakietów opieki medycznej z pewnością powinny jednak skorzystać z osoby, które często sięgają po pomoc medyczną. Jednorazowa opłata za pakiet będzie dla nich wówczas opłacalna. Poza nimi z tego typu usług korzystają głównie osoby zamożne, które w ramach odpoczynku od pracy korzystają z rehabilitacji czy konsultacji lekarskich.

Źródło: https://cmp.med.pl/

One thought on “Pakiety opieki medycznej – co i jak”

  1. Pakiety opieki medycznej mogą być dobrym pomysłem dla każdego, kto cierpi na przewlekłą chorobę lub żyje z niepełnosprawnością. Zapewniają pieniądze na pokrycie kosztów, których nie pokrywa publiczne ubezpieczenie zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *