Oklejanie samochodów wykonuje się najczęściej w celu wykorzystania powierzchni pod reklamę. Co więcej folia staje się fantastycznym sposobem na tuning. Należy pamiętać, iż długość oklejania zależna jest od tego, jaka część pojazdu ma zostać oklejona. Niezwykle skomplikowane jest oczywiście nanoszenie folii na całą powierzchnię samochodu. Przy oklejaniu reklam stosuje się zazwyczaj folie do zadruku solwentowego lub cyfrowego wraz z laminacją.
Formalności
Proces oklejania samochodu rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z zainteresowanym klientem. Następnie spisywana jest między obiema stronami umowa, następuje wpłata zaliczki i dopiero teraz specjaliści mogą przystąpić do wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Przed całym przedsięwzięciem sporządzane są najczęściej wizualizacje. Oklejanie można zacząć wykonywać dopiero po uprzednim odpowiednim przygotowaniu samochodu do tego celu. W profesjonalnych warsztatach, zanim nałożona zostanie folia, karoseria samochodu jest czyszczona specjalnymi detergentami i chemią. Produkty chemiczne muszą dopasowane do konkretnych producentów folii i spełniać szereg wymogów.
Oklejanie samochodów folią na mokro
Oklejanie folią reklamową to proces wymagający maksymalnego skupienia i skrupulatności. W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu demontuje się najczęściej części nadwozia, lampy, uszczelki czy lusterka. Następnie specjaliści nakładają folię na powierzchnię i ręcznie wygładzają. Później folia zaprasowana jest przy pomocy rakli. Oklejaniesamochodow.waw.pl wyraźnie zaznacza, iż przy oklejaniu aut najważniejsze jest wygrzanie materiału na oklejanej powierzchni.
Więcej: Oklejanie samochodów cena