Szybki internet w domu mogą zaoferować dwie technologie – światłowodowa oraz radiowa. Na co warto się zdecydować? Sprawdź najważniejsze zalety i wady każdej z nich!

Internet światłowodowy

Największym zainteresowaniem wśród internautów cieszy się nielimitowany airmax internet domowy przez światłowód. Dzięki niemu można uzyskać maksymalne szybkości oraz stabilność połączenia.

Dzisiaj światłowody oferuje wielu dostawców internetu. Gdy zatem pojawia się zapytanie: jaki internet we Wrocławiu warto wykupić, światłowód można znaleźć w ofercie wielu z nich.

Głównym minusem internetu światłowodowego jest nadal jego ograniczona dostępność, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, na wsiach. Stąd też często po prostu nie można z niego skorzystać. Wtedy alternatywą są łączność przez kabel telefoniczny lub internet radiowy.

Internet radiowy

Alternatywą dla internetu światłowodowego jest internet radiowy. Wtedy przesył danych odbywa się bezprzewodowo, dlatego możliwy jest nawet w tych domach, które nie są podłączone kablem do sieci telefonicznej, światłowodowej.

Nowoczesny internet radiowy może zapewnić świetne prędkości bez limitu danych, dlatego sprawdza się nie tylko do przeglądania stron internetowych, ale także do wielu innych działań, na przykład monitoringu IP przez internet.

Minusem internetu radiowego jest jego mniejsza stabilność niż światłowodu, lecz dzisiaj problemy z zasięgiem nie są już tak powszechne jak kiedyś.

Wybierz sprawdzonego dostawcę internetu domowego bez limitu – najlepsza oferta internetu na airmax.pl pozwala na łatwy i szybki dostęp do nielimitowanego internetu w przystępnej cenie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej.