Olejki eteryczne to naturalne substancje roślinne, które – odpowiednio stosowane – mogą być bardzo korzystne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Na szczególne uznanie w tym zakresie zasługują produkty marki doTERRA, które – jak twierdzą ich fani – leczą nie tylko ciało, ale również duszę.

Czym są olejki doTERRA?

To naturalne olejki eteryczne (czyli płynne związki organiczne), pozyskiwane z różnych części rośliny – na przykład jej korzeni czy liści. Olejki z rozmaitych fragmentów różnią się zawartością substancji odżywczych i właściwościami.

Od lat ceniony olejek majerankowy zastosowany w aromaterapii udrażnia nos i pomaga walczyć z katarem. Olejek mandarynkowy wprawia w dobry nastrój.

Olejki doTERRA zastosowanie

Zasadniczo, olejki eteryczne można stosować na trzy sposoby: doustnie, miejscowo i w formie wziewnej. Ta ostatnia technika jest najbardziej znana od lat, a jednocześnie niezwykle skuteczna.

Aromaterapię można przeprowadzić w sposób, który znały już nasze babcie – czyli wlewając nieco produktu do garnka z gorącą wodą. W ten sposób związki organiczne rozprzestrzenią się wraz z parą wodną i zapewnią skuteczne działanie oraz piękny zapach. Drugą formą jest użycie specjalnego kominka do aromaterapii, w którym odrobinę tego wyrobu podgrzewa się za pomocą malutkiej świeczki. Dobrze jest jednak wybrać podgrzewacz bez żadnego zapachu – aby nie niwelować działania olejków eterycznych.

Doustnie można przyjmować olejki wyłącznie w formie uprzednio przygotowanych kapsułek. Jednym z takich wyborów są właśnie suplementy diety doTERRA, stworzone na bazie najwyższej jakości składników naturalnych. Nie wolno przyjmować samych olejków przeznaczonych do aromaterapii czy stosowania miejscowego, bowiem ze względu na bardzo silne właściwości drażniące, mogłyby nawet uszkodzić przewód pokarmowy.

Stosowane miejscowo, olejki eteryczne mogą być mieszane z innymi olejami, które zniwelują ich działanie podrażniające. Nie należy ich stosować na błony śluzowe ani uszkodzony naskórek.

Dlaczego właśnie doTERRA?

Olejki tej firmy są tworzone od ponad 10 lat. Firma powstała w 2008 roku, aby zapewnić ludziom na całym świecie dostęp do najwyższej jakości, naturalnych olejków eterycznych. Rośliny, z których pozyskiwane są te substancje, pochodzą z różnych części świata. Wszystko dlatego, że zgodnie z badaniami – poszczególne odmiany roślin uzyskują najwyższą wartość biologiczną w miejscu, w którym występują naturalnie. Nie wystarczy zapewnić odpowiednich warunków w dowolnie wybranym miejscu na ziemi – aby pozyskać najlepsze olejki eteryczne, należy pozwolić roślinom wzrastać w miejscu, w którym występują.

Firma tworzy na bazie naturalnych olejków także inne produkty – między innymi suplementy diety oraz środki higieny osobistej. To idealne produkty dla osób, które cenią sobie naturalne pochodzenie użytkowanych produktów, a także ich najwyższą jakość. Jak twierdzą zwolennicy marki, olejki eteryczne doTERRA oddziałują nie tylko na ciało, ale również na duszę, zapewniając niezwykłe doznania i działanie prozdrowotne. Odwiedź sklep-olejki.pl i zapoznaj się z ofertą.