Biała szałwia jest od wieków używana w rytuałach oczyszczających przez plemiona północnoamerykańskie. Dzisiaj kadzidło z białej szałwii jest znane na całym świecie. Jeżeli chcesz zacząć je palić, sprawdź najważniejsze informacje na jej temat.

Czym jest biała szałwia?

Biała szałwia (Salvia apiana Jeps.) jest rośliną zaliczaną do jasnotowatych, która naturalnie występuje na obszarze Kalifornii w Stanach Zjednoczonych oraz w Meksyku. Ma formę rozgałęzionego krzewu o białawym kolorze, którego liście pokryte są srebrzystymi włoskami.

Biała szałwia uwalnia aromatyczne olejki eteryczne i zawiera inne cenne składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwutleniającym.

Kadzidło z białej szałwii – właściwości

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje kadzideł z białej szałwii. Najczęściej wybierane są kadzidła w formie suszonych liści sprzedawanych w pęczkach. Dostępne są także  kadzidełka naturalne indyjskie o zapachu białej szałwii.

Biała szałwia uznawana jest za „święte zioło” przez północnoamerykańskich Indian i od wieków używana jest przez nich w rytuałach oczyszczających. Ma wypędzać złe duchy, oczyszczać negatywną energię, poprawiać zdrowie, a także redukować stres, lęki i podnosić jakość snu.

Jak palić kadzidełka z białej szałwii?

Aby zapalić kadzidło z białej szałwii, konieczne jest zastosowanie kadzielnicy, na przykład wykonanej z gliny. Należy zapalić koniec pęczka liści lub kadzidełka, a potem zdmuchnąć płomień, by kadzidło zaczęło się tlić.

Smużącym się kadzidłem można również okadzać pomieszczenia, by wykonać rytuał odkażania i oczyścić je ze złych mocy.

Autor: Naturalne kadzidełka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *