Na rynku dostępnych jest wielu godnych polecenia producentów rozdzielnic elektrycznych, dlatego też wybranie najlepszego sprzętu dla wielu osób, może okazać się dość dużym wyzwaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy należy zwracać szczególną uwagę, aby dokonać udanego zakupu.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o rozdzielnice elektryczne, to najważniejszą rolę odgrywa oczywiście jakość ich wykonania, dlatego też najbezpieczniejszym wyborem są zawsze produkty od renomowanego producenta, które w całości wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze elementy. Oryginalne rozdzielnice elektryczne  nawet po wielu latach użytkowania będą mogły pochwalić się sprawnością i niezawodnością, dlatego też jest to godna polecenia inwestycja. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie dokonać udanego zakupu, zawsze mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Na co zwrócić uwagę?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że olbrzymią rolę odgrywa nie tylko jakość wykonania i sam rodzaj rozdzielnicy. Dla wielu osób bardzo ważne może okazać się także to, w jaki sposób można zamontować wybraną rozdzielnicę elektryczną. Na szczęście zdecydowana większość producentów oferuje swoim klientom także kompleksowy montaż. Z praktycznego punktu widzenia jest to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Odpowiedni serwisanci zamontują dla nas wybraną rozdzielnice elektryczną zgodnie z wybraną technologią oraz z zachowaniem wszelkich standardów jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.

Czym wyróżniają się profesjonalne rozdzielnice elektryczne?

Wysokiej jakości rozdzielnice elektryczne  charakteryzują się przede wszystkim specjalną aparaturą zabezpieczającą. Mowa tutaj między innymi o ogranicznikach przepięć albo o wyłącznikach nadprądowych i różnicowoprądowych. Aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo warto postawić na urządzenia o budowie modułowej. Przydać mogą się na przykład specjalne zegary sterujące, lampki sygnalizacyjne albo dodatkowy styk pomocniczy do ograniczników przepięć. W dużej mierze to właśnie dzięki tym urządzeniom będzie można znacząco zwiększyć funkcjonalność zamontowanej rozdzielnicy elektrycznej.

Na jaki stopień ochrony postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się niezawodne skrzynki IP31, które przeznaczone są do bezpośredniego montażu wewnątrz budynków. Rozdzielnice elektryczne tego typu powinny być zamontowane w suchych i ogrzewanych pomieszczeniach. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej także skrzynki IP54, które z kolei przystosowane są do montażu w niesprzyjających warunkach. Jest to doskonały wybór dla osób, które muszą zamontować rozdzielnice elektryczną zewnątrz budynku albo w pomieszczeniu, w którym może dojść do zapylenia lub zawilgocenia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby inwestować jedynie w rozdzielnice elektryczne, które spełniają normy PN-EN 60439-3 i mogą pochwalić się stosownymi certyfikatami. Niestety korzystanie z rozdzielnic bez odpowiednich atestów, może skutkować porażeniem, przepięciami albo przeciążeniem całej instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *