Markiza tarasowa pomaga w wypoczynku na tarasie niezależnie od aury, chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem i deszczem. Jak wybrać najlepszą markizę na taras?

Markiza – z kasetą czy bez?

Wybierając markizy tarasowe, pod uwagę należy wziąć szereg czynników. Pierwszym z nich jest konstrukcja markizy.

Markizy można podzielić na dwie kategorie:
– markiza bez kasety,
– markiza z kasetą lub półkasetą.

Markiza bez kasety jest tańsza, lecz naraża materiał na zabrudzenie i uszkodzenie. Warto więc dopłacić do kasety albo półkasety, która zabezpiecza tkaninę przed czynnikami zewnętrznymi.

Jaki materiał na markizę wybrać?

Tkaniny – poszycia do markizy to szeroka gama materiałów do wyboru. Najczęściej produkowane są z tkanin akrylowych wykończonych impregnacją z teflonu, dzięki czemu są zabezpieczone przed pogodą.

Aby stworzyć modny taras, warto dopasować materiał do stylu budynku. Do nowoczesnych domów wybierane są proste markizy w jednolitych kolorach jak beżowy lub szary. Tradycyjne budynki wyglądają efektownie z klasycznym tkaninami w pasy.

Obsługa markizy – ręczna i elektryczna

Dostępne w sprzedaży markizy tarasowe mogą być sterowane ręcznie za pomocą korbki lub taśmy. Można także zdecydować się na markizę wyposażoną w wygodniejszy napęd elektryczny.

Markizy elektryczne mogą być obsługiwane przyciskiem, za pomocą pilota albo aplikacji. Dzięki zastosowaniu czujnika pogodowego markiza może również składać i rozkładać się sama zależnie od aury.

Więcej na: dopasujrolety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *