Wynajęcie powierzchni magazynowej wymaga uwzględnienia wielu czynników. Wśród nich znajduje się wyposażenie magazynu. Jak w standardzie wyposażone są magazyny na wynajem? W jaki sposób dopasować je specjalnie do swoich potrzeb?

Magazyn logistyczny na wynajem – jak jest wyposażony?

Deweloperzy prezentujący magazyny do wynajęcia oferują je w różnych wariantach, także pod kątem ich wyposażenia.

Wyposażenie magazynu związane jest głównie z jego wykończeniem oraz z zapleczem dostępnym na miejscu. Zależne jest ono od wybranej oferty, na przykład magazyny A-klasowe są w stanie zapewnić znacznie wyższy standard wyposażenia niż magazyny B-klasowe.

Do opisu wyposażenia magazynu stosowane są poniższe parametry:
– Rodzaj powierzchni – poza powierzchnią do magazynowania opisywaną najczęściej w wielkości modułów najemca może mieć do dyspozycji powierzchnię biurową, ekspozycyjną, produkcyjną.
– Posadzka – w magazynach klasy A stosuje się posadzki bezspoinowe, zapewniające nośność na poziomie 5 ton na metr kwadratowy, co pozwala na przechowywanie w nich różnych typów towarów.
– Oświetlenie – w nowoczesnych magazynach stosuje się oświetlenie LED, określone strefy magazynu mogą być też doświetlane światłem naturalnym.
– Zabezpieczenia – zabezpieczenie przeciwpożarowe, w tym instalacja tryskaczowa, klapy dymowe, a także systemy bezpieczeństwa jak monitoring, alarm, systemy dostępu, ogrodzenie.
– Ogrzewanie – typ ogrzewania, na przykład gazowe.

Sama powierzchnia magazynu to jednak jeszcze nie wszystko. Poza tym magazyn musi posiadać odpowiednie wyposażenie, które pozwala na przechowywanie w nim mienia i prowadzenie innych czynności magazynowych.

Wyposażenie magazynu na wynajem – magazyn logistyka i inne podstawowe informacje

Klienci wynajmujący magazyny logistyczne mają możliwość dostosowania ich przestrzeni do własnych potrzeb, aby efektywnie magazynować swoje mienie.

Potrzebne wyposażenie firma wynajmująca magazyn może zakupić na własność, wynająć albo wyleasingować. Niektóre magazyny dostępne są razem z wyposażeniem powierzchni, co pozwala na ograniczenie kosztów.

Podstawowe wyposażenie każdego magazynu to regały magazynowe. Są one obecnie oferowane w wielu wariantach pod kątem ich wymiarów i nośności, dzięki czemu mogą być dopasowane do umieszczanych na nich towarów. Można zastosować także inne rodzaje wyposażenia, na przykład kosze.

Do łatwiejszej obsługi magazynu potrzebne będą także urządzenia do transportu bliskiego jak wózki widłowe, wózki ręczne do przewożenia towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *