Znajomość prawa w praktyce niesie za sobą gwarancję sprawnego poradzenia sobie z wieloma problemami życia codziennego, które pojawić się mogą w naszej codzienności zupełnie niespodziewanie. Doświadczeni prawnicy na Śląsku, specjalizujący się w obsłudze cudzoziemców doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest znajomość międzynarodowych konwencji. Poznajmy zatem bliżej konwencję haską i jej postanowienia. Jak je realizować w życiu?

Gdy związek się rozpada – co z dziećmi?

Konwencja haska na Śląsku reguluje stosunki prawne dotyczące prawa do zabrania dzieci ze sobą w przypadku rozpadu związku międzynarodowego. Nierzadko zupełnie nieświadomie bowiem, można prawo to złamać. Tym bardziej, jeśli dotyczyć będzie ustaleń obowiązujących nie w naszym kraju macierzystym. Co wówczas należałoby zrobić? Oczywiście niezwłocznie zgłosić się do polecanej kancelarii prawnej obsługującej przede wszystkim cudzoziemców. Zatrudnieni tam prawnicy doskonale będą wiedzieli co zrobić, by unormować sytuację i sprawić, że nie będą nas dotyczyć żadne nieprzyjemności.

Uproszczona procedura nadzorowana przez specjalistów

Postanowienia konwencji haskiej na Śląsku, kontrolowanej przez doświadczonych prawników pozwolą na szybki i skuteczny powrót uprowadzonego dziecka do kraju jego uprzedniego zamieszkania. Wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się naprawdę często – warto więc wiedzieć, że całe postępowanie toczy się nie gdzie indziej, jak przed sądem kraju do którego dziecko zostało wywiezione. Szanse na pozytywne i sprawne zakończenie postępowania sądowego wzrastają wówczas, gdy nawiąże się współpracę z doświadczonymi prawnikami – specjalistami. I takich właśnie warto szukać, stawiając na pełen profesjonalizm oferowanych przez nich usług. Wybierając specjalistyczną kancelarię prawną na Śląsku mamy dużą gwarancję szybkiego powrotu naszego dziecka do kraju rodzimego. Ten bezcenny spokój i pełnia bezpieczeństwa należą się właśnie nam – rodzicom dzieci, które spotkał problem rozpadu międzynarodowego związku dwojga dorosłych ludzi.

Więcej: obsługa cudzoziemców Śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *