Aby dom wyglądał efektownie, można wykończyć go różnymi materiałami elewacyjnymi o właściwościach dekoracyjnych. W tym celu chętnie kupowany jest kamień na elewację. Co ciekawego oferują producenci? Jak dobrać najlepszy kamień elewacyjny? Zerknij na stronę elewacyjnie.pl i dowiedz się w jaki sposób zmienić elewację swojego domu.

Kamień elewacyjny – co wybrać?

Do kategorii kamienia elewacyjnego zalicza się pełna gama materiałów. Wykończona nimi elewacja domu nabiera eleganckiego, gustownego wyglądu i dodatkowo zabezpieczona jest skuteczniej przed czynnikami zewnętrznymi – uszkodzeniami mechanicznymi i ucieczką ciepła.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje kamienia elewacyjnego. Najczęściej są to kamienie jak trawertyn, piaskowiec, rzadziej marmur i granit. Stosowany jest także kamień polny, który pasuje do budynków o rustykalnym wyglądzie.

Do wykańczania elewacji kamieniem najczęściej używane są gotowe do montażu płyty kamienne o różnych szerokościach i długościach. Mogą być gładkie lub dawać trójwymiarowy efekt układanych na sobie kamieni.

Gdzie zamontować kamień na elewacji?

Kamień elewacyjny może być zamontowany na całej powierzchni ścian budynku lub też tylko na jego elementach.

Najczęściej kamień elewacyjny montowany jest:
– na fasadzie – ścianie frontowej
– na cokole wokół budynku
– przy drzwiach wejściowych
– na tarasie
– na narożnikach budynku

Aby łatwiej dobrać odpowiedni rodzaj kamienia oraz miejsca jego montażu, można zamówić również projekt elewacji uzupełniony o wizualizacje 3D. Na ich podstawie można następnie wybrać najlepsze materiały elewacyjne, by dom wyglądał wyjątkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *