Jak wybrać warsztat samochodowy? Który mechanik sprosta naszym oczekiwaniom? Na te pytania często poszukują odpowiedzi właściciele aut, a także kierowcy, którzy mają problem z własnym samochodem. Wbrew pozorom, należy zwrócić uwagę nie tylko na ładny szyld i otoczenie, ale szereg innych rzeczy, które pozwalają wybrać dobry i doświadczony warsztat.

Po pierwsze, nie stan obecny, a jego przeszłość

Dobrego mechanika przede wszystkim poznamy po tym, czy interesuje go stan obecny naszego samochodu, czy też to, co było naprawiane z nim wcześniej. Mechanik gorzów zapyta raczej o okoliczności, w których doszło do usterki oraz przeprowadzi wywiad, na podstawie którego stawia wstępną diagnozę. Następnym krokiem jest podana szacunkowa kwota naprawy. Cena jednak jest uzależniona od kosztów części, które będą wymieniane, a to z kolei nie jest zwykle możliwe do ustalenia od razu. Jeśli jednak warsztat samochodowy specjalizuje się w naprawie aut konkretnej marki, mechanik potrafi przewidzieć zakres finansowy od razu.

Po drugie, wygląd warsztatu

Dobry warsztat samochodowy można ocenić po jego wyglądzie. Nie warto oczekiwać budynku sterylnego, ponieważ mechanicy na co dzień naprawiają brudne części, mają styczność ze smarem, a co za tym idzie – nie zawsze udaje się im utrzymać porządek. Warto więc zwrócić uwagę na rozłożone narzędzia, czy śmieci nie leżą czasem na ziemi oraz na to, czy mechanicy nakładają folię na fotele i kierownicę, tak aby nie pobrudzić ich smarem w trakcie sprawdzania stanu samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *