Testy penetracyjne to nie tylko znakomity sposób na sprawdzenie własnych zabezpieczeń, lecz również możliwość polepszenia swoich kwalifikacji i umiejętności. Pozostaje jednak zawsze zasadnicza kwestia, jakie testy penetracyjne wybrać?

Płatne testy penetracyjne vs. bezpłatne

Zarządzanie sieciami za pomocą testów penetracyjnych bezpłatnych wcale nie jest takim kiepskim założeniem. Programy te bowiem doskonale nadają się na początek naszej kariery. Dzięki nim uda nam się spokojnie zbadać nasz domowy system i ocenić, czy przypadkiem nie potrzebujemy większych zabezpieczeń. Warto także rozpatrzyć je pod kątem tego, że są one bardzo proste w obsłudze, zatem posługując się nimi, będziemy mogli potem wykonać łatwo następny krok.

Ranking programów

Które programy zaś najlepiej wybrać? Generalnie w tym celu warto na bieżąco przeglądać różne rankingi przeróżnych programów. Pamiętajmy bowiem, że administracja serwerami przy pomocy testów penetracyjnych to temat bardzo na topie, zatem coraz większa ilość programów tego typu powstaje. Ranking umożliwi nam także zdecydowanie, czego w zasadzie dokładnie potrzebujemy.

Black or white box

Na koniec warto jeszcze pamiętać o czymś takim jak white box i black box. Czym one się różnią? Otóż white box umożliwia nam działanie, kiedy znamy w zasadzie wszystkie konfiguracje systemu itp. Generalnie na początku korzystamy właśnie z takiego rodzaju testów penetracyjnych. Dopiero potem idziemy wyżej i zaczynamy pracować na testach penetracyjnych typu black box.

https://zdalnyadmin.com.pl