Jesteś posiadaczem mieszkania i zależy Ci na jego błyskawicznej odsprzedaży? Poznaj porady, z którymi można sprzedać nieruchomość szybko i bez potrzeby korzystania z usług pośredników.

1. Obniż cenę nieruchomości

Klienci są bardziej skłonni do szybkiego zakupu nieruchomości, gdy ma ona atrakcyjną cenę. Zatem obniżka pozwoli na błyskawiczne znalezienie kupujących i zawarcie transakcji nawet w ciągu paru dni.

2. Skorzystaj z pomocy skupu nieruchomości

Drugą metodą na szybką sprzedaż jest skup domów Śląsk. To firma, która może odkupić nieruchomość od ręki, bez pośredników.

Wybierając skup mieszkań za gotówkę, można zawrzeć transakcję również w ciągu kilku dni. Pracownicy skupu mogą wtedy zadbać o kwestie formalne, w tym o przygotowanie dokumentów oraz o umówienie wizyty u notariusza.

W skupach można sprzedawać nie tylko mieszkania. Wiele z nich działa też jako skup kamienic, domów, gruntów, lokali usługowych i innych nieruchomości.

3. Zrób home staging

Aby przyspieszyć znalezienie kupującego bez znacznego obniżania ceny nieruchomości, możesz również zdecydować się na home staging, czyli na odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży.

W ramach home stagingu można wykonać drobny remont jak pomalowanie ścian, usunąć z mieszkania osobiste przedmioty, gruntownie je posprzątać. Atrakcyjny wygląd nieruchomości zaprezentowany na zdjęciach w ogłoszeniu podniesie szansę na szybkie zakończenie transakcji.