Tuning optyczny (wizualny) auta pozwala na jego szybką metamorfozę. Możliwości są nieograniczone i wcale nie trzeba udawać się do salonu tuningowego, żeby odmienić swój samochód. Sprawdź metody samodzielnego tuningu optycznego, które dają doskonały efekt bez wysiłku!

Folie do auta

Różnorodne samoprzylepne folie to prosty sposób, by samochód prezentował się efektownie. Jak tuningować auto z ich użyciem?

Folia to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów, z którym można wykonać tuning optyczny auta. Najczęściej kupowana jest folia carbonowa – o wzorze carbonu, ale producenci oferują o wiele więcej wzorów. Okleiną można okleić kokpit i inne elementy wnętrza auta, lusterka, maskę, a nawet cały pojazd.

Bardzo popularne są również folie przyciemniające na okna, które są łatwe i szybkie w montażu.

Tuning felg

Aby uzyskać efektowny wygląd kół samochodowych, najlepiej wykonać tuning felg polegający na ich wymianie. Sportowe felgi aluminiowe dostępne są w różnych wzorach i kolorach.

Tańszym sposobem na tuning optyczny auta będzie zastosowanie taśm ozdobnych klejonych na felgi do aut elektrycznych. Samoprzylepne, elastyczne taśmy umieszczone na obecnie używanych felgach mogą nadać im całkowicie nowy wygląd.

Można również umieścić na kołach zestaw ozdobnych zabezpieczeń, które dodatkowo redukują ryzyko kradzieży felg.

Nowe części samochodowe

Prostym sposobem na tuning optyczny auta jest również zamontowanie nowych części samochodowych wpływających na jego wygląd.

Dokładka zderzaka tworzy jego sportową linię. Ciekawym wyborem będą również progi samochodowe, które mogą nadać mu efekt obniżonego zawieszenia. Gdy auto nie ma spojlera na tylnej klapie, można dokupić go i zamontować samodzielnie.

Prostym sposobem na zmianę wyglądu samochodu będą też różne nakładki, na przykład na wydech. Taka końcówka tłumika wykonana z chromowanej stali nierdzewnej nadaje mu elegancki wygląd.

W sprzedaży można znaleźć także zestawy body kit, które zawierają gotowe, dopasowane do konkretnych modeli samochodów elementy, między innymi zderzaki, progi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *