Zdrowe zęby od zarania dziejów uważane są za atrybut zdrowia i urody. W przeszłości tylko nieliczni mogli się nimi pochwalić. Nawet cesarzowa Sisi, słynąca ze swojej urody, wstydziła się swoich podobno niezbyt ładnych zębów. Obecnie pacjenci mają dostęp do wielu innych opcji opieki zdrowotnej jamy ustnej, w tym do stomatologów ogólnych, stomatologów specjalistów i ortodontów. Wszystkie mogą zapewnić skuteczne zabiegi, które również dbają znakomicie o Nasze zęby!

Jak dbać o zęby?

Mnóstwo ludzi nie ma pojęcia nawet o tym, że dieta ma ogromny wpływ na zdrowie naszych zębów. Aby zadbać o swoje zęby warto pamiętać o tym, aby każdego dnia przyjmować odpowiednią ilość wapnia. Niestety z przeprowadzonych badań wśród Polskiej ludności wynika, że przyjmujemy zbyt małe ilości wapnia i dlatego często trzeba go przyjmować w postaci suplementów diety.

Często nasze nawyki higieniczne nie wyglądają tak jak powinny. Małe dzieci wiedzą, że muszą regularnie myć zęby, aby zapewnić im zdrowie i nie doprowadzić do schorzeń. Brak opieki dentystycznej oraz niewłaściwa pielęgnacja to poważny problem, który może prowadzić do problemów z zębami i jamą ustną.

Profesjonaliści zalecają by myć zęby po każdym posiłku, minimum trzy razy każdego dnia. Ważne, aby nie myć zębów bezpośrednio po spożyciu posiłku bo możemy sobie tym wyrządzić krzywdę ścierając szkliwo. Dzieje się tak dlatego, że podczas posiłku wydzielają się kwasy. Zaleca się, aby po jedzeniu zaczekać od pół godziny do godziny.

Jeśli chodzi o właściwą pielęgnację zębów to nieodzownym elementem jest dobór prawidłowej szczoteczki do mycia zębów. Ważne, aby włosie szczoteczki nie były zbyt twarde. Zęby powinno się myć kolistymi ruchami. Stosując się do tych zasad zęby będą dokładnie umyte, a dziąsła nie zostaną uszkodzone.Po każdym spożytym posiłku zaleca się również stosowanie nici dentystycznych.

Wizyta kontrolna oraz leczenie stomatologiczne

Warto pamiętać, aby zgłaszać się systematycznie do gabinetów stomatologicznych w celu kontroli. Chodźmy tam przynajmniej raz na sześć miesięcy. Dzięki takim systematycznym kontrolom możemy uniknąć poważnych problemów związanych z zębami. Często takimi poważniejszymi problemami jest leczenie kanałowe co niestety nie jest, ani przyjemne, ani tanie.

Zadbaj o śnieżnobiałe uzębienie

Współczesna stomatologia estetyczna oferuje szerokie możliwości leczenia zębów. Białe zęby są bardzo pożądane, ale należy je wykonywać w sposób bezpieczny i najlepiej pod opieką specjalisty, ponieważ domowe metody często prowadzą do powikłań. Wybielając zęby na własną rękę możemy sobie wyrządzić wiele krzywdy przykładowo zniszczyć szkliwo.

Zabiegi takie jak wybielanie zębów powinny być wykonywane raz na jakiś czas, aby nie uszkodzić szkliwa i nie powodować nadwrażliwości.

Każdy z Nas w obecnych czasach może cieszyć się śnieżnobiałym i zdrowym uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *