Glukometr to urządzenie umożliwiające badanie poziomu cukru we krwi w domowych warunkach. Aby ją pobrać i zbadać, należy skorzystać z lancetu oraz z paska testowego. Jak powinno się ich używać?

Czym są lancety do glukometru i jak często je wymieniać?

Lancety, nakłuwacze albo igły, ponieważ właśnie tak bywają one określane, są przeznaczone do korzystania razem z glukometr. Za ich pomocą nakłuwa się opuszkę palca, skąd pobierana jest najczęściej krew do badania.

Przed nakłuciem palca za pomocą lancetu należy umyć albo zdezynfekować skórę, a następnie wykonać nakłucie. Próbka krwi jest umieszczana na pasku testowym.

Jak często wymieniać lancety w glukometrze? Należy wymieniać je po każdym użyciu, ponieważ znajdujące się na nich resztki krwi mogą przyczyniać się do pojawiania infekcji, gdy będą używane wielokrotnie. Z tego powodu nie można również dzielić się lancetami z innymi osobami. Porady i metody korzystania z akcesoriów diabetycznych znajdują się w https://diabetyk24.pl/

Paski do glukometru – jak ich używać i czy paski do glukometru są uniwersalne?

Paski uniwersalne nabędziesz w sklepie dla diabetyków. Za pomocą pasków do glukometru można zbadać poziom cukru w kropli krwi. Pasek z pobraną próbką jest wtedy umieszczany w glukometrze, który określa glikemię. Pomiar w krótkim czasie pojawia się wtedy na ekranie urządzenia.

Czy paski do glukometru są uniwersalne? Nie, producenci stosują różne rodzaje pasków do swoich urządzeń, dlatego konieczne jest dobranie ich indywidualnie. Zastosowanie innych pasków jest niemożliwe lub też mogą podawać one fałszywe wyniki.

Aplikacje do glukometru – czy warto z nich korzystać?

Do wybranych modeli glukometrów producenci oferują też aplikacje mobilne. Glukometr  łączy się wtedy z telefonem bezprzewodowo, przekazując na niego aktualne wyniki badań. Wystarczy tylko zainstalować aplikację i połączyć ją z glukometrem.

Stosowanie aplikacji jest bardzo wygodne i pozwala na łatwiejsze kontrolowanie wyników, a także pokazywanie ich lekarzowi podczas wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *