Wybierając nowy samochód, niezależnie czy szukamy środka transportu dla samego siebie, dla pary, czy dla całej rodziny warto zadbać o to, aby poza dobrym silnikiem, dobrej jakości podzespołami dbającymi o nasze bezpieczeństwo i pięknym wyglądem miał w wyposażeniu przydatne dodatki.
Należy do takich rzeczy chociażby wbudowana nawigacja GPS. Coś, co wielu wydaje się niepotrzebne, po czym koniec końców korzystają z dodatkowego urządzenia. W takim przypadku musimy się jeszcze zastanowić, czy chcemy męczyć się z uciążliwym montażem urządzenia GPS na szybie przy każdej podróży wymagającej użycia nawigacji.
Dodatkowe wyposażenie tego typu w większości wypadków nie podbija znacznie ceny w górę, a choćby dla samej wygody i schludnego wyglądu – omija nas konieczność montowania plastikowych, nieszczególnie reprezentatywnych uchwytów do nawigacji – warto zastanowić się nad wbudowanym modułem GPS.
Dodatkową rzeczą, która jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeśli przesiadamy się z mniejszego samochodu na większy i jeszcze nie do końca mamy pewność podczas manewrów na przykład na parkingach jest czujnik cofania. Pozwoli nam na pewniejsze manewrowanie samochodem w ciasnych przestrzeniach, takich jak parkingi podziemne, lub mocno obstawione parkingi pod urzędami, sklepami czy też galeriami handlowymi.
Kamery samochodowe to kolejny wart uwagi element dodatkowego wyposażenia samochodu. Będą w użyciu nie tylko podczas manewrowania na parkingach, ale także w sytuacji, gdy na drodze napotkamy korek.

Źródło: GPS Samochodowy