mom changes the baby's diaper

Pieluchomajtki są rodzajem wyrobów chłonnych, które pomagają osobom z nietrzymaniem moczu i kału w utrzymaniu prawidłowej higieny. Zapewniają one również komfort dla ich opiekunów. Jak powinno się utylizować zużyte wyroby chłonne?

Gdzie powinno się wyrzucać zużyte pieluchomajtki?

Osoba korzystająca z bielizny chłonnej dziennie zużywa kilka sztuk takich wyrobów. Wobec tego szybko pojawia się wtedy problem z odpadami. Gdzie wyrzucać zużyte pieluchomajtki?

Wybory chłonne tego typu powinny być wyrzucane do kosza na śmieci zmieszane. Nie można umieszczać ich w innych pojemnikach, na przykład na odpady bio czy plastik i metal.

Podobnie należy postępować wtedy, gdy należy wyrzucić inne wyroby chłonne, na przykład jak matjki chłonne, podkłady chłonne, wkłady i pieluchy anatomiczne, wkładki urologiczne.

Jak zapobiegać nieprzyjemnym zapachom zużytych wyrobów chłonnych?

Zużyte wyroby chłonne mogą powodować nieprzyjemny zapach, zanim zostaną one wyrzucone do kubła na odpadki znajdującego się na zewnątrz. W jaki sposób można go zredukować?

Aby zmniejszyć zapachy, które mogą wywoływać zużyte wyroby chłonne, należy pamiętać o poniższych poradach:
– Regularnie wyrzucać zużyte wyroby do kosza na zewnątrz, najlepiej od razu albo raz dziennie.
– Umieszczać wyroby chłonne w zapachowych workach na śmieci.
– Używać zamykanego kosza na odpady, który znajduje się w szafce.
Stosować specjalny, szczelny kosz przeznaczony na pieluchy, który pozwala na praktycznie całkowite zatrzymanie zapachów.

Warto więc pamiętać o tym, gdzie wyrzucić pieluchy oraz inne rodzaje wyrobów chłonnych stosowanych przez osoby dorosłe. Należy umieszczać je w pojemniku na odpady zmieszane, najlepiej szczelnym, który będzie zapobiegał pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów.