Montaż systemu typu smart home, czyli inteligentny dom jest dodatkowym kosztem, dlatego nie każdy właściciel domu decyduje się na taką inwestycję. Gdy jednak wahasz się i nie wiesz, czy go wybrać, poznaj 5 zalet tego systemu!

5 zalet inteligentnego domu

Wśród najważniejszych zalet systemów typu inteligentny dom znajdują się poniższe:

1. Większy komfort – korzystanie z domu staje się wygodniejsze, ponieważ można łatwo zarządzać znajdującymi się w nim instalacjami i urządzeniami, także przez ustalanie harmonogramów ich działania.
2. Wyższe bezpieczeństwo – system nie tylko może pomóc w wykrywaniu intruzów, ale także może symulować obecność, alarmować o dymie, gazie, zalaniu, automatycznie wyłączać urządzenia, na przykład żelazko.
3. Niższe koszty utrzymania – odpowiednie zarządzanie domowymi instalacjami, w tym instalacją grzewczą obniża koszty eksploatacji domu.
4. Oszczędność czasu – system samodzielnie otwiera i zamyka osłony okienne, bramy, włącza i wyłącza oświetlenie czy nawadnianie ogrodu, aby nie trzeba było robić tego samemu.
5. Indywidualne dopasowanie – system może być specjalnie dopasowany do użytkownika pod każdym względem.

Jaki system inteligentnego domu wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się szeroka gama tworzących inteligentny dom urządzenia. Wybierając odpowiednią ofertę, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność systemu, możliwości jego rozbudowy, a także na sposób montażu.

Najczęściej montowane są systemy bezprzewodowe, które są bardzo proste w założeniu, ponieważ nie wymagają prowadzenia okablowania. Można także zainstalować je samemu!