Proteza kończyn to bez wątpienia ogromny ratunek dla osób, które utraciły swoją kończynę. Pozwala bowiem korzystać z życia tak, jak było to możliwe przed zaistnieniem tej przykrej sytuacji. Warto więc się na nią zdecydować, bo dzięki temu możliwe będzie cieszenie się pełnią życia bez żadnych ograniczeń. Jednak, aby tak się stało to należy pamiętać, że protezy kończyn muszą być idealnie dobrane nie tylko pod względem modelu, ale także rozmiaru. Tylko to pozwoli na życie, które dana osoba wiodła, jeszcze przed utratą kończyny.

Dlaczego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednią protezę

Proteza nogi to jedna z najczęściej kupowanych protez, bo to właśnie tą kończynę traci się najczęściej. Jednak nie możemy kupić jej używanej, bo niestety dla każdego sprawdzi się zupełnie inna proteza. Bardzo ważną kwestią jest bowiem, aby wybrać nie tylko model protezy, ale także rozmiar, bo tylko to pozwoli na życie pełnią piersią i na wykonywanie wszystkich czynności. Istotny jest tutaj także stopień nachylenia, a także dobrze dobrany rozmiar leja, który nie będzie ani za mały ani za duży.

Cena protezy i inne koszty

Proteza ramienia i jakakolwiek inna proteza to niestety bardzo duży koszt. Musimy także płacić za wizyty, a także przymiarki. Często niezbędna jest także rehabilitacja, a także kupno protezy, która będzie służyć w trakcie rehabilitacji. Jednak należy mieć na uwadze, że koszt protezy mimo, że jest wysoki to umożliwia powrót do codziennego zwyczajnego życia. Dlatego warto się o nią postarać mimo wszystko, tym bardziej że możliwe jest dofinansowanie do jej zakupu. Dla niektórych szansą na jej szybkie uzyskanie będzie także pomoc fundacji, która zajmuje się tego typu kwestiami. Dzięki tego rodzaju pomocy, nawet osoba którą nie stać na kupno protezy może sobie na nią pozwolić i dzięki temu odzyskać dawne życie. Warto więc zainteresować się jak uzyskać na nią środki jak najszybciej, tym bardziej że jak najbardziej jest to możliwe i często blisko w zasięgu ręki, co daje nadzieje wielu osobom.