Nieraz pewnie mieliście taką sytuację, że dzwonił do was nieznany numer i nie wiedzieliście, czy macie odebrać telefon. Od razu pewnie przez głowę przeszła wam myśl, by sprawdzić czyj to numer telefonu. Ale jak to zrobić?
Odpowiedzi można poszukać w sieci. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać: jak sprawdzić od kogo to numer. W odpowiedzi uzyskamy strony, które nam w tym pomogą. Warunkiem jednak jest założenie na przykład konta Google. Bo w przeciwnym razie nici z naszych planów. Zatem załóżmy to konto. Ale uwaga, bądźmy ostrożny, bo aplikacja uzyskuje dostęp do naszych wszystkich kontaktów w telefonie. Więc najlepiej będzie, jeżeli założymy dodatkowe konto bez żadnych kontaktów. Wiele osób na to nie patrzy i potem strona uzyskuje dostęp nie tylko do naszego numeru telefonu, ale także wszystkich naszych znajomych, których posiadamy w książce telefonicznej.
Gdy zalogujemy się na naszym koncie Google, możemy wreszcie przeprowadzić śledztwo i sprawdzić, do kogo należy numer. Wystarczy wpisać numer i serwis wyszuka i poda nam imię i nazwisko osoby.
Czasami zadajemy sobie pytanie, jak wpiszemy na przykład numer swojej mamy w serwisie, skąd system ma jej numer telefonu, mimo, że nigdy z niego nie korzystała? Odpowiedź jest taka, że mogli korzystać jej znajomi, którzy udostępnili swoją książkę telefoniczną i stąd wszystkie numery zostają na serwerze. Oczywiście jest możliwość ich usunięcia. Uzyskałam w sieci informację, że wystarczy podać swój numer stronie, na której jest on dostępny, a firmy obiecują, że go usuną.
Zatem korzystajmy z takich serwisów z rozsądkiem i po dokładnym przeczytaniu regulaminu.

Autor: cell phone tracker