Inwestować można w akcje na giełdzie, złoto czy nieruchomości. Można postawić także na nowoczesne i przyszłościowe inwestycje jak stacja ładowania samochodów elektrycznych. Jakie są zalety posiadania własnej stacji? Jak ją otworzyć?

Inwestycja w stację ładowania samochodów elektrycznych – dlaczego warto?

Obecnie po polskich drogach porusza się około 7 tysięcy samochodów elektrycznych. Eksperci wskazują, że w kolejnych latach liczba ta będzie systematycznie rosła.

Duże zainteresowanie e-samochodami to także większe zapotrzebowanie na punkty ich ładowania w trasie. Stąd powstał nowy pomysł na biznes – własna stacja ładowania samochodów elektrycznych sprzedająca energię.

Zalety inwestycji:
– stosunkowo niska konkurencja
– brak wysokich kosztów
– przyszłościowy wybór
– wsparcie dla ekologii
– brak skomplikowanej obsługi
– nieograniczona skalowalność

Jak otworzyć własny punkt ładowania aut elektrycznych?

Aby założyć własną stację ładowania samochodów elektrycznych, najlepiej wybrać sprawdzonego dostawcę. Obecnie na polskim rynku działają firmy, które oferują kompleksową obsługę w ramach założenia punktu ładowania, na przykład firma Plugbox.

Do założenia stacji konieczne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni w atrakcyjnej lokalizacji dla kierujących samochodami elektrycznymi wraz z jej uzbrojeniem oraz zamontowanie stacji.

Firmy dostarczające wyposażenie mogą zaoferować wtedy pełną obsługę razem z doradztwem, instalacją oraz pomocą w odbiorze technicznym. Stacja może być zakupiona na własność lub wyleasingowana.