Bardzo sucha, swędząca i pękająca skóra na dłoniach jest możliwa w regeneracji. W jaki sposób poprawić jej kondycję?

Przyczyny nadmiernej suchości dłoni. Co ją wywołuje?

W przypadłości jak pękające, swędzące, bardzo suche dłonie przyczyny mogą być zróżnicowane. Co najczęściej powoduje takie objawy?

Głównie jest to efekt braku odpowiedniej pielęgnacji dłoni. Najczęściej suchość pojawia się na skutek używania mydeł, które usuwają naturalną barierę hydrolipidową naskórka, a także wtedy, gdy nie używa się kosmetyków do nawilżenia dłoni. W efekcie skóra szybko staje się sucha, spierzchnięta.

Problemy z przesuszoną skórą rąk mogą również wynikać z nadmiernie niskiej albo wysokiej temperatury, braku ochrony przed czynnikami szkodliwymi jak detergenty używane do sprzątania, środki dezynfekujące.

Nadmierne przesuszenie dłoni może też być powiązane z nieodpowiednią dietą, brakiem wystarczającego nawodnienia ciała, a nawet z określonymi dolegliwościami – chorobami tarczycy, cukrzycą, zaburzeniami pracy nerek.

Kosmetyki na suche dłonie. Jakie są najskuteczniejsze?

Suche dłonie można pielęgnować za pomocą różnych kosmetyków. Jakie z nich są najskuteczniejsze?

Podstawą jest krem do rąk, który ma działanie nawilżające i natłuszczające, dlatego pomaga on w odbudowie filmu hydrolipidowego naskórka. Warto stosować go tak często, jak to konieczne, na przykład po każdym myciu dłoni.

Dobierając krem do rąk, możesz zdecydować się na kilka różnych kosmetyków. Na dzień dobrym wyborem będzie ten lżejszy, który pozwala na szybki powrót do zajęć jak pisanie na komputerze, korzystanie z telefonu. Z kolei na noc można wykorzystać kosmetyki o bogatszej formule, które wchłaniają się wolniej, ale są też silniej nawilżające, natłuszczające.

Jak zregenerować zniszczone dłonie? W takim przypadku pomóc mogą maski na dłonie, które nanosi się grubszą warstwą i nakłada na nie rękawiczki bawełniane. Również w drogeriach znaleźć można maski w formie jednorazowych rękawiczek na dłonie.

Jak zapobiegać przesuszeniu skóry dłoni? Pamiętaj o tych poradach!

Najlepiej zapobiegać nadmiernemu przesuszeniu skóry dłoni. W jaki sposób postępować, by była ona gładka, elastyczna i dobrze nawilżona?

– Nie stosuj zwykłych mydeł do mycia rąk – zamiast nich używaj kosmetyków jak delikatne żele o neutralnym pH.
– Staraj się jak najczęściej używać kremu do rąk, dlatego zawsze miej przy sobie opakowanie tego kosmetyku.
– Podczas sprzątania korzystaj z rękawic, które zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu dłoni przez wodę i detergenty.
– Zimą korzystaj z tłustszego kremu do rąk, który dobrze chroni przed utratą wody z naskórka. Pamiętaj też o używaniu rękawiczek.
– Zadbaj o zbilansowaną dietę i nawodnienie organizmu. Dla elastycznej, nawilżonej skóry ważne są substancje jak witaminy A i E, biotyna oraz nienasycone kwasy tłuszczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *