Amputacja piersi jest ogromny przeżyciem dla każdej kobiety. Bezpośrednio po operacji należy zaopatrzyć się w biustonosz o specjalistycznej konstrukcji. Zapewnia on prawidłowe gojenie tego wrażliwego obszaru ciała. Zmniejsza również ryzyko pojawienia się wielu powikłań oraz nieprzyjemnych dolegliwości.

Niezawodne podtrzymanie biustu

Oczywistym jest, że pooperacyjna bielizna dla amazonek musi zapewnić optymalne podtrzymanie okolicy biustu. Znacząco przyspieszy to proces gojenia się ran. Profesjonalne staniki gwarantują wysoki poziom kompresji, co pozytywnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie.

Należy wiedzieć, że po operacji zwykle pojawiają się obrzęki, które mogą powodować ból. To właśnie dlatego biustonosz nie może powodować zbyt silnego nacisku. Obrzęki z czasem się zmniejszają. Właśnie dlatego wybrany stanik powinien posiadać szeroki zakres regulacji. Warto odwiedzić jest internetowy sklep dla amazonek, który posiada szeroki wybór biustonoszów pooperacyjnych.

Szybsza rekonwalescencja

Właściwie dobrany stanik znacząco zwiększa tempo rekonwalescencji. Do jego zakupu należy więc podejść rozsądnie. Czasami lepiej zainwestować nieco więcej w produkt o podwyższonej jakości, który niezawodnie posłuży przez długi czas.

Kobieta, która przebyła zabieg amputacji z czasem będzie mogła stosować protezy piersi. Trzeba jednak wspomnieć, że wymagają one specjalistycznych biustonoszy, które utrzymują protezę w pożądanym położeniu. Priorytetem jest to, aby zapewniały one wysoki poziom komfortu.