Choinka jest tradycyjną dekoracją wybieraną na Boże Narodzenie. Zamiast niej można zdecydować się jednak na wiele innych ozdób, które są równie piękne i wprowadzają do domu atmosferę świąt. Oto nasze propozycje!

Stroik bożonarodzeniowy

Gdy szukasz taniej alternatywy dla choinki, świetnym wyborem będzie stroik bożonarodzeniowy. Wykonany z naturalnych albo sztucznych gałązek świetnie wygląda ustawiony na stoliku, komodzie albo powieszony na drzwiach lub meblach jako wianek.

Stroik może być dekorowany różnymi dodatkami, na przykład bombkami, szyszkami, figurkami, drewnianymi ozdobami. Ustawiony na stoliku może mieć także świeczkę lub kilka świeczek, które palone wieczorami budują świąteczny klimat. Na stronce donito.pl/magia-swiat znajdziesz wiele ciekawych ozdób świątecznych.

Gałązki drzew – sztuczne lub naturalne

Druga opcja zamiast choinki to gałązki drzew. Czy lepsza będzie wtedy choinka sztuczna czy żywa? Zasadniczo żywa jest bardziej ekologiczna, natomiast sztuczna może posłużyć na dłużej.

Gałązki mogą być umieszczone w dużym wazonie i ustawione na stole albo na komodzie. Można wtedy także powiesić na nich bombki choinkowe, szyszki oraz lampki choinkowe.

Można także zdecydować się na dużą gałąź i powiesić ją na ścianie, aby uzyskać świąteczny efekt.

Pomysły na nietypowe choinki

Interesującym pomysłem na dekorację będzie także choinka wykonana z drewna albo metalu, na przykład może mieć ona postać stelaża, na którym podwiesza się bombki i lampki.

W sprzedaży można znaleźć także naklejki w kształcie choinek. Można zdecydować się też na montowane na ścianach deseczki przypominające drzewko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *