Rozglądasz się za miejscem nad Bałtykiem, w którym można spędzić udany weekend? Oto 3 miejscowości, które mają piękne plaże i zapewniają mnóstwo atrakcji także wtedy, gdy pogoda nie dopisuje!

1. Gdańsk

To jedno z najpiękniejszych miast położonych nad wybrzeżem Morza Bałtyckiego, które dzięki swojej bogatej historii jest szczególnie warte uwagi. To właśnie tam można przespacerować się ulicą Długi Targ, zobaczyć słynnego Żurawia oraz wejść do historycznej fary – Bazyliki Mariackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Do zwiedzania zapraszają też okoliczne miejscowości – Sopot i Gdynia.

2. Świnoujście

Zlokalizowane w przeciwnym kierunku, ponieważ przy granicy z Niemcami, Świnoujście także może zaproponować wiele świetnych atrakcji dla odwiedzających. To właśnie tam znajduje się najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu. Wiele atrakcji czeka tam również na miłośników militariów – zabytkowe forty oraz podziemna trasa schronów. Warto także przespacerować się na Falochron Zachodni ze Stawą Młyny.

Profesjonalne zarządzanie apartamentami w Świnoujściu – przed wyjazdem nie zapomnij o zapoznaniu się z dostępnymi ofertami i o rezerwacji noclegu!

3. Międzyzdroje

Jednym z nadbałtyckich hitów jest również miejscowość Międzyzdroje. To znana miejscowość wypoczynkowa, w której znajduje się znana Promenada Gwiazd oraz molo mające długość aż 395 metrów. Wizytę w tym zakątku powinny wybrać także osoby lubiące wypoczywać na łonie natury – w pobliżu znajduje się Woliński Park Narodowy. To tam można odwiedzić Zagrodę Pokazową Żubrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *